Güncellemek için aşağı sürükleyin

Basitçe Anlat 8 May

Duygu durum bozukluğu nedir? Geçici midir?

1 Puan
 • 8 May

  Anne ve babasından ev, arsa ve miras kalanlara karşın; genlerimde taşıdığım baba mirasım. Yaklaşık 10 yıldır bipolar bozukluğa sahibim ve iki uçta sürekli sürüklenme hali olarak ifade edebilirim. Zira gerçekten iki uç arasında sürekleniyor ve bu durumu durulana kadar asla fark edemiyorsunuz. İşin en can alıcı yanı da burada başlıyor.

  0 Puan
  • 8 May

   Duygu durum bozukluğu grubunda yer alan hastalıklarda temel bozukluk duygulanımdadır. Bu bozukluk grubunun içerisinde bipolar bozukluklar, depresif bozukluklar ve diğer duygu durum bozuklukları yer almaktadır.

   0 Puan
   • 8 May

    maalesef surekli depresif olmamdan mutevellit benim de muztarip oldugum olay. surekli kazik yemis gibi hissediyorum kendimi aci cekmeyince de kandirilmis hissediyorum.

    0 Puan
    • 8 May

     Duygu durum bozukluğuna sahip olan insanlardaki temel bozukluğun duygulanımda olduğu kabul edilmektedir. Duygu durum bozukluklarıyla kastedilen 2 temel duygudan birisi neşe yönüne kayarken; diğeri ise keder yönüne kayar.

     0 Puan
     • 8 May

      Dünya üzerinde her 4 insandan birisi duygu durum bozukluğuna sahipmiş. Bu insanların dörtte birin 1/4ü hayatlarında bir kere de olsa intihara teşebbüs etmiş insanlardan oluşuyormuş . Yani bu da çağdaş toplumlardaki intihar oranını yüzde 6 gibi bir oranda açıklıyor. Bu yüzde 6nın ise yalnızca yüzde 15i intihar girişiminde başarılı oluyormuş.

      0 Puan
      • 8 May

       bipolar bozukluklar, distimik bozukluk, major depresif bozukluk ve siklotimik bozuklukları kapsayan psikiyatrik bozukluk grubuna verilen addır. Geçici değildir fakat tıbbi ve psikolojik destek ile etkileri minimuma indirilebilir.

       0 Puan

       Benzer gönderiler